4. Avanos Geleneksel Halk Panayırı Başladı

Avanos Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Avanos Geleneksel Halk Panayırı büyük bir coşkuyla başladı. Avanos’ta sanatı ve sanatçıyı, el ve ev ürünlerini halkla buluşturan ve bu yönüyle Kapadokya bölgesinin en özgün kültür etkinliği olan geleneksel halk panayırının açılışı Avanos Kaymakamımız Muhammet Sait Baytok ve Avanos Belediye Başkanımız İsmet İnce tarafından kurdele kesilerek yapıldı.

Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız, bütün stantları tek tek gezerek panayıra katkı sunan vatandaşlarımız ve sanatsal sergi açan değerli sanatçılarımızla sohbet ettiler. HOYTUR Ekibi’nin halk oyunları gösterisi ile başlayan panayır gece saat 24:00’de kadar devam etti.

Panayır alanında herkese hitap eden el ve ev ürünü ürünler sergilenirken, çocuklar da unutulmadı. Çocuklar için panayır alanına belediyemize ait oyun grupları kurularak güven içinde oyun oynayabilecekleri alanlar oluşturuldu. Gerek stant açmak için gerekse sanat sergileri için yoğun bir katılımla başlayan panayıra ilk gününde yüzlerce vatandaşımız katılım gösterdi.

Panayır programı, kültür etkinlikleri, sanat sergileri, geleneksel yarışmalar ve halk konserleri 21 Temmuz – 27 Ağustos tarihleri arasında, Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerini kapsayan günlerde her gün birbirinden farklı aktivitelerle devam edecek.