Çanakkale Deniz Zaferi Kutlama Programı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’nci yıldönümü nedeniyle Avanos’ta anma programı düzenlendi.

Çanakkale Zaferi’nin 102 yılı ilimizde ve Avanos’ta çeşitli etkinliklerle kutlandı. Belediye konferans salonundaki anma programına Avanos Kaymakam Vekilimiz Muhammet Sait Baytok, Avanos Belediye Başkanımız İsmet İnce, Avanos Garnizon Komutanımız Onur Güven, ilçe şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile birlikte şehit aileleri ve vatandaşlarımız katıldı.

Anma programı, saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunmasının ve devamında günün anlamına ilişkin Avanos Kaymakam Vekilimiz Muhammet Sait Baytok’un konuşması ile başladı.

Avanos Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve öğrenciler tarafından sergilenen piyes ve oratoryom beğeniyle izlendi. 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle gerçekleşen anma programında duygu dolu anlar yaşandı.

Avanos Kaymakam Vekilimiz Muhammet Sait Baytok, Avanos Belediye Başkanımız İsmet İnce öğrencilerle birlikte anma programına katılanlara Çanakkele Zaferinde askerin son kumanyası olan üzüm hoşafı ve ekmek dağıttılar.