Geri Dönüşüm Hizmeti

Sürdürülebilir bir çevre ve atıkların kaynağında ayrıştırılması amacıyla ilçemizde cam, kağıt, karton, plastik ve ambalaj atıklarını çöpe atmak istemeyen vatandaşlarımız aşağıda bulunan irtibat numarasını arayarak biriktirdikleri geri dönüştürülebilen atıkları bertaraf edebilirler.

Nevşehir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün 02.07.2014 tarih ve 71973687- 145.07/3153 sayılı yazı ile Danıştay’ın kararı doğrultusunda ambalaj atığı üreticilerinin, ambalaj atıklarını Belediyelerin toplama sistemine ayrıştırılmış olarak ve bedelsiz olarak vermesi gerektiği bildirilmiştir.

Bu doğrultuda; Avanos Belediyesi, ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması, ayrıştırılması ve geri kazanım çalışmaları için Kadıoğlu Plastik Tar. Oto. Pet. Nak. Tic. Ltd. Şti. ile sözleşme imzalamıştır. Avanos Belediyesi sınırlan içerisindeki ambalaj atıkları Kadıoğlu Plastik Tar. Oto. Pet. Nak. Tic. Ltd. Şti tarafından toplanacaktır.

Bu nedenle her türlü ambalaj atığı ( kağıt, karton, metal, plastik, pet, cam, meyve suyu kutusu, süt kutusu) vb. atıklar diğer atıklardan ayrı olarak biriktirilmeli, çöpe karıştırılmamalı ve Nevşehir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yazısına göre Belediyenin toplama sistemine verilmelidir.