İçme Suyu Dezenfekte Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre ve Çalışan Sağlığı Şubesi tarafından Avanos ilçesi içme kullanma suları konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bulaşıcı hastalıklar çevre ve çalışan sağlığı Şube Müdürlüğü içme kullanma suyu sanitasyonu ve çalışmalarının değerlendirilmesi toplantısı Avanos belediyesi toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya; Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce,  Avanos Devlet Hastanesi Başhekimi İlçe Sağlık Müdürü Adnan Kakilli, Dt. Levent Soysaldı, Halk Sağlığı Müdür V. Buket Gönen Arvaz, Avanos Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Nihal Osan, Halk Sağlığı Müdür Vekili, Sabahattin Çayır, Halk Sağlığı Laboratuvar Sorumlusu, ÇST. Halim Kılıç, Fevzi Dinçer, Mehmet Aydemir, belediyeden ve diğer kurumlardan ilgililer ile köy muhtarları katıldı.

Çevre Sağlık teknisyeni Halim Kılıç Yaptığı sunumda; içme-kullanma suyu sanitasyonu kapsamında kaynak, isale hattı, depo, klorlama cihazları ve şebekelerin genel durumları hakkında yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Muhtarlara depo temizliği ve klor kullanımının önemine anlatıldı. Dezenfekte ve periyodik temizlikleri yapılmayan depo ve hatlarda meydana gelebilecek mikrobiyolojik hastalıklar hakkında bilgilendirme yapıldı.